fbpx
Skip to main content
koncert

KORONA OTKAZUJE FESTIVALE: Birfest, Nišvil, Lovefest i EXIT neće biti održani u avgustu

Foto: Profimedia/ilustracija
Iskazali protest protiv stigmatizacije manifestacija kao najopasnijeg segmenta našeg društva.

Muzičke manifestacije EXIT, Beerfest, Nishville, Lovefest i druge, obratile su se danas javnosti u zajedničkom pismu u kojem je navedeno da zbog pogoršanja epidemiološke situacije pomenuti festivali se neće desiti u avgustu u planiranom formatu.

STANJE U SJENICI ALARMANTNO: Dnevno preko 270 pacijenata na pregledu zbog korona virusa

STANJE U SJENICI ALARMANTNO: Dnevno preko 270 pacijenata na pregledu zbog korona virusa

VANREDNA SITUACIJA UVEDENA U 12 SRPSKIH GRADOVA: Evo koje sve mere MORAJU da se poštuju i kolike su kazne

VANREDNA SITUACIJA UVEDENA U 12 SRPSKIH GRADOVA: Evo koje sve mere MORAJU da se poštuju i kolike su kazne

DA LI STUDENTI OSTAJU U DOMOVIMA? Ministar Šarčević doneo odluku!

DA LI STUDENTI OSTAJU U DOMOVIMA? Ministar Šarčević doneo odluku!

Saopštenje prenosimo u celosti:

"Imajući u vidu trenutno pogoršanje zdravstvene situacije, ono što je već sada sigurno, uobičajenih festivalskih izdanja sa više desetina hiljada ljudi ove godine neće biti.

Kao alternativu potpunom otkazivanju, razmatramo opciju u kojoj bi se festivali simbolično desili sa nekoliko stotina, ili ako zdravstvena situacija dozvoli, nekoliko hiljada ljudi, koliko je tokom leta dozvoljeno širom Evrope.

Takođe, koristimo ovu priliku da iskažemo protest protiv stigmatizacije manifestacija kao najopasnijeg segmenta našeg društva. Događaji na otvorenom, sa smanjenim kapacitetom i do 99 odsto u odnosu na uobičajen broj posetilaca i sa primenom svih zdravstvenih mera, daleko su bezbedniji nego svakodnevna cirkulacija više miliona ljudi u tržnim centrima, teretanama, restoranima, noćnim klubovima, javnom prevozu i drugim zatvorenim objektima, te stoga odbijamo da budemo proglašavani za leglo zaraze u godini u kojoj se nismo ni održali.

Kao što je opšte poznato, turistička i manifestaciona privreda najteže su pogođene pandemijom korona virusa i preti im potpuno gašenje. Pad turističke privrede u Srbiji od početka godine je čak 87 odsto, što će dovesti do snažnog negativnog uticaja po celokupnu srpsku ekonomiju. Manifestacije, koje predstavljaju važan segment srpskog turizma, potpunim zaustavljanjem doživele su i maksimalan pad od 100 odsto, uz pretnju potpunog gašenja ovih važnih privrednih grana i katastrofalnih posledica po desetine hiljada ljudi koji žive od njih.

Upravo iz ovih razloga gotovo sve evropske države donele su obimne pakete mera podrške manifestacionim privredama u tim zemljama. Britanska vlada je upravo objavila paket pomoći tamošnjoj muzičkoj industriji od 1.57 milijardi funti, Nemačka je još na početku krize za kulturni i kreativni sektor izdvojila čak 50 milijardi evra, najteže pogođena Italija je za muzičku i filmsku industriju opredelila 130 miliona evra, dok sličnih primera imamo danas u većini evropskih zemalja.

Imajući sve navedeno u vidu, apelujemo na državu i društvo u celini da ne dozvoli potpuno gašenje srpskih manifestacija, sa kojima se Srbija sa pravom ponosi u celom svetu."

Nestorović: ZARAŽEN NIJE ISTO ŠTO I BOLESTAN! Epidemija se neće završiti dok ne steknemo KOLEKTIVNI IMUNITET

Nestorović: ZARAŽEN NIJE ISTO ŠTO I BOLESTAN! Epidemija se neće završiti dok ne steknemo KOLEKTIVNI IMUNITET

PORAST BROJA ZARAŽENIH: U ustanovama socijalne zaštite i domovima pozitivno 38 ljudi

PORAST BROJA ZARAŽENIH: U ustanovama socijalne zaštite i domovima pozitivno 38 ljudi

PIROT SPREMAN ZA VANREDNU SITUACIJU: Grad doneo 22 mere u borbi protiv epidemije

PIROT SPREMAN ZA VANREDNU SITUACIJU: Grad doneo 22 mere u borbi protiv epidemije

STIGLI NAJNOVIJI REZULTATI: Još 289 ljudi pozitivno na koronu, preminulo šest osoba

STIGLI NAJNOVIJI REZULTATI: Još 289 ljudi pozitivno na koronu, preminulo šest osoba

JOŠ JEDAN GRAD U SRBIJI PROGLASIO VANREDNU SITUACIJU: Donete posebne mere za suzbijanje epidemije korone

JOŠ JEDAN GRAD U SRBIJI PROGLASIO VANREDNU SITUACIJU: Donete posebne mere za suzbijanje epidemije korone

 

Vremenska prognoza
Clear sky
31 Beograd